Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners Official Forum of Greek S2000 Owners. Greek Lovers are in great passion with the S2000!

Αναβάθμιση του site 26, 27 και 28 Φεβρουαρίου 2011

Thread Tools
 
Old 03-02-2011, 02:04 AM
  #21  

 
eddiex's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Piraeus. . .
Posts: 11,536
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Αυτο με τα Ελληνικα ειναι απλα καποιο σφαλμα στην μετατροπη δεν ειναι τπτ. Αν πχ στην υπογραφη σου ειχες γραμμενο κατι Ελληνικα θα στο βγαλει με συμβολα κτλ οπως λες. Το μονο που εχουμε να κανουμε ειναι απλα να το ξαναγραψουμε.

Ετσι Bro, ετσι ειπα και εγω, θελει λιγο υπομονη γιατι ειναι πολυ δουλεια ολο αυτο. Εμενα απλα με εκνεύρισε αυτο γιατι μπαινω στο καθε τοπικ απο 5-6 φορες ενω δεν εχει γραφτει κατι καινουργιο.

Old 03-02-2011, 02:57 AM
  #22  
Community Organizer

 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Originally Posted by tkal_s2k
Ελα ρε παιδια δωστε λιγο χρονο στα παιδια που προσπαθουν γι'αυτο εξαλλου αν διαβασετε λιγο θα δειτε οτι εξηγουν για ολα τα προβληματα που αναφερουν ολοι, υπομονη θελει με το να λεμε συνεχεια δε δουλευει το ενα κ το αλλο δε βγαινει τπτ γρηγοροτερα εκτος απο εκνευρισμο. Πρεπει να επιβραβευσουμε τη προσπαθεια κ οταν μας πουν αυτο ειναι τοτε να κανουμε τις παρατηρησεις μας.

Anyway απλα αποψη μου.

Old 03-02-2011, 03:46 AM
  #23  
Registered User
 
actinf's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Moscow
Posts: 1,761
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Συγνώμη, αλλά όταν λέμε ότι θα χρειαστούν 2-3 ημέρες για την ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ της αναβάθμισης, τί ακριβώς εννοούμε?

Θα ήταν ενδιαφέρον να δούμε ένα νούμερο με τα συνολικά post ανά ημέρα στο ελληνικό forum, από την μέρα που σηκώθηκε το νέο site(σε σύγκριση με τα post/ημέρα πριν την αναβάθμιση). Αυτό θα μιλήσει από μόνο του.
Old 03-02-2011, 08:52 AM
  #24  
Moderator

Thread Starter
 
energetic's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Posts: 30,033
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Σχετικα με το θεμα των PM (messenger), αναμενεται να επανελθει στη κανονικη του λειτουργια αργα το βραδυ εως το πρωι. Οσο για τη ταχυτητα φορτωσης του site θα βελτιωθει σταδιακα μεχρι το τελος της βδομαδας.

Για περισσοτερες λεπτομερειες μπορειτε να δειτε αυτο το ποστ.

Τασο, μη περιμενεις να ειναι αντιπροσωπευτικα τα οποιαδηποτε στατιστικα καθως χρειαζεται εξικειωση απο ολους σε ολοκληρο το site και οχι μονο στο ελληνικο forum. Οπως προανεφερα δεν ειναι αυτη η τελικη του μορφη. Δες το παραπανω link να διαβασεις λεπτομερειες.

Οσο για ολοκληρωση αναβαθμισης, εννοουμε να ολοκληρωθει ωστε να τρεξει το νεο software. Απο το Σεπτεμβριο εχει ξεκινησει το ολο project και παραλληλο site τρεχει απο 23 Νοεμβριου για λογους δοκιμων χωρις να ειναι στην πραξη συγχρονισμενα. Μιλαμε για μια τεραστια βαση δεδομενων δεκα ετων, σκεψου και μονο ποσες φωτογραφιες υπαρχουν για παραδειγμα στον server οπως και profiles, αλλα για να γινει οσο το δυνατον πιο ομαλη η αναβαθμιση σε μια πλατφορμα (ηταν 7 χρονων λογισμικο να φανταστεις) πρεπει να περαστει οπως ειναι με τα default settings.

Στο μεταξυ, μιας και θυμαμαι που με ειχες ρωτησει αν το νεο software θα εχει υποστηριξη TapaTalk, τα νεα ειναι ακομα καλυτερα μιας και ειναι ηδη συμβατο το IP Board με συσκευες κινητων. Ριξε μια ματια εδω.

Λιγο υπομονη και θα λυθουν ολα τα προβληματα που εχουν αναφερθει.
Old 03-02-2011, 10:08 AM
  #25  
Registered User

 
blondie_s2k's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Wonderland
Posts: 7,407
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by actinf
Συγνώμη, αλλά όταν λέμε ότι θα χρειαστούν 2-3 ημέρες για την ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ της αναβάθμισης, τί ακριβώς εννοούμε?

Θα ήταν ενδιαφέρον να δούμε ένα νούμερο με τα συνολικά post ανά ημέρα στο ελληνικό forum, από την μέρα που σηκώθηκε το νέο site(σε σύγκριση με τα post/ημέρα πριν την αναβάθμιση). Αυτό θα μιλήσει από μόνο του.
Τάσο δεν ξέρω αν είμαι εγώ χαζή αλλά προσπαθώ να καταλάβω το post σου και δε μπορώ...τι ακριβώς λες ή τι ακριβώς ρωτάς?

Είναι πασιφανές ότι για τους Χ,Ψ λόγους η αναβάθμιση δεν έχει ακόμα ολοκληρωθεί και κανείς πιστεύω δε μπορεί να σου πει με σιγουριά πότε θα γίνει αυτό καθότι εξαρτάται απ τα προβλήματα που προκύπτουν. Ωραία? Τη στιγμή λοιπόν που τα μισά πράγματα αυτή τη στιγμή ΔΕΝ λειτουργούν, το φόρουμ σέρνεται γενικώς κλπ κλπ, αν κάποιος σου πει οτι αυτές τις 2 ημέρες και υπό αυτές τις συνθήκες έγιναν 10 posts, ενώ, προ αναβάθμισης και με τα πάντα να δουλεύουν στην εντέλεια, γινόντουσαν πχ 50 posts τι ακριβώς συμπέρασμα θα βγάλεις?
Old 03-02-2011, 11:04 PM
  #26  
Registered User
 
actinf's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Moscow
Posts: 1,761
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Μάριε σε καμία περίπτωση δεν θέλω να μειώσω την δουλειά που προσπαθείτε να κάνετε, απλά διαφωνώ με τον τρόπο που γίνεται.
Θεωρώ ότι μία παράλληλη λειτουργία με την παλιά και την νέα μορφή σε beta έκδοση για όλους τους χρήστες θα ήταν το σωστότερο. Όσο για τον όγκο των δεδομένων, δεν πιστεύω ότι ήταν κάτι δραματικό. Μιλάμε ουσιαστικά για text με κάποιες φωτογραφίες στα album των members (εξάλλου οι περισσότερες φωτό των υπολοίπων, ,ήταν απλά ένα text link στο imageshack)

Ισμήνη, πραγματικά δεν ξέρω τί δεν κατάλαβες...
Το συμπέρασμα που θα βγαίνει είναι ότι λόγω της προβληματικής μετάβασης, το forum έχει χάσει αυτές τις μέρες ένα σωρό κόσμο, ο οποίος ταλαιπωρείται τσάμπα, ενώ θα μπορούσαν όλα να γίνουν πιο ομαλά.
Old 03-02-2011, 11:18 PM
  #27  
Registered User

 
blondie_s2k's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Wonderland
Posts: 7,407
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Μα βρε Τάσο μου, προφανώς για να μην γίνουν όλα πιο ομαλά θα πει πως δεν μπορούσαν να γίνουν οπότε το να μουρμουράμε και να κάνουμε υποδείξεις και παράπονα έξω απ το χορό είναι μάλλον περιττό.. Δε νομίζω πως ο cthree είχε καμία όρεξη να καταβάλει τόσο κόπο μέσα σε 5-6 μέρες ενώ θα μπορούσε πχ να το κάνει σε 15 με την άνεση του και χωρίς να ακούει τα παράπονα του καθενός..

Old 03-02-2011, 11:29 PM
  #28  
Registered User
 
actinf's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Moscow
Posts: 1,761
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Έλα τώρα, άσε με να γκρινιάξω

Πάντώς, πέρα από τα όποια προσωρινά προβλήματα, όταν όλα στρώσουν πραγματικά πιστεύω ότι θα έχουμε ένα πολύ πιο λειτουργικό forum σε σχέση με πριν.
Old 03-02-2011, 11:47 PM
  #29  
Registered User

 
blondie_s2k's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Wonderland
Posts: 7,407
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Ετσι μπράβο!!! Thats the spirit!!!
Old 03-03-2011, 12:56 AM
  #30  
Registered User
 
gre165-makis's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,117
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Παιδια λιγο υπομονη..Εχω λιωσει 5μερονυχτα αλλα με την βοηθεια του Μαριου σε μερικες μερες θα τριβετε τα ματακια σας.{Thanks Marie ]

Εχω βαλει οτι πιο τελευταιο και συνχρονο λογισμικο και ειμαi στην τελικη ευθεια και στο finetuning.

Οπως ειπε και ο ΘεοδΩσης η προηγουμενh μορφη με περιοριζε δραματικα και αισθανομουν οτι ημουν στην εποχη του dos.

Λιγο υπομονη και ολα θα φτιαξουν..Παιζει να βγαζουμε και καρτα καυσαεριων στο τελοσ.




"κουραγιο Μαριε.Εγω δεν εχω αμφιβολοια για το τελικο αποτελεσμα.


Quick Reply: Αναβάθμιση του site 26, 27 και 28 Φεβρουαρίου 2011



All times are GMT -8. The time now is 08:54 AM.