Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners Official Forum of Greek S2000 Owners. Greek Lovers are in great passion with the S2000!

ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΠΡΙΝ...

Thread Tools
 
Old 05-23-2014, 02:42 AM
  #1  
Registered User
Thread Starter
 
giannhsmls's Avatar
 
Join Date: May 2014
Posts: 14
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΠΡΙΝ...

Καλησπεπα σε ολα τα παιδια που απο πολυ μικρος σας βλεπω με τα s2k και ζηλευω...αφου μαζεψα λεφτα και μενω με τους δικους μου οποτε οτι βγαζω μου μενει πηρα την αποφαση να κανω το ονειρο μου κ εγω πραγματικο....ειμαι ετοιμος να παω σε μηχανικο αυτο το s: http://www.car.gr/classifieds/cars/view/4863841/ κ θελω να μου πειτε την γνωμη σας η αν γνωριζεται κατι για το αμαξι....το αμαξι ειναι του 05 απο γερμανια και ηρθε εδω το 06....εχει 55χ.χιλιομετρα τα οποια απο τιμονια καθησματα κλπ φαινονται πραγματικοτατα...απο τι πηρε το ματι μου εχει βαφτει μονο το μπροστα φτερο αλλα αυτο θα το αφησω να το δει φανοποιος....εγω θα χρειαστει να το μαζεψω λιγο γτ ειναι παρατημενο το αμαξι και να του βγαλω τα αυτοκολλητα γιατι δεν μου αρεσουν.....επεισης θελω να βαλω ζαντες με μαμα διαστασεις κ λαστιχα...ακουω γνωμες και συμβουλες...ο μηχανικος που θα το παω ειναι ο secret power(αν γνωριζετε) εκτος αν εχετε να προτεινετε καποιον ειδικο στην αθηνα...
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ....
Old 05-23-2014, 04:11 AM
  #2  
Registered User

 
SBIT's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Don't know yet!
Posts: 2,421
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Φίλε μου καλώς ήρθες. Aναφορικά με το αμάξι έχω την εντύπωση ότι ήταν προς πώληση και πριν 1-1,5 χρόνο. Κοίταξέ το καλά ειδικά μπροστά, τα χιλιόμετρα είναι εξωπραγματικά λίγα και αυτά που αναφέρεις περί καθισμάτων ή τιμονιου δεν είναι απαραίτητο κριτήριο δυστυχώς. Οι δισκόπλακες πίσω είναι αρκετά πιεσμένες για 55χλμ και έχω την εντύπωση ότι οι τάπες στο κοντέρ είναι πειραγμένες αν και είναι φώτο είναι θολή. Ψάχτο και αν σου πεί ότι ο μηχανικός είναι καλό και ο φανοποιός ότι είναι οκ ή ότι έχει φάει μια χαλαρή τότε νομίζω ότι δεν έχει θέμα.
Old 05-23-2014, 05:02 AM
  #3  
Registered User
Thread Starter
 
giannhsmls's Avatar
 
Join Date: May 2014
Posts: 14
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

γεια σου φιλε...ευχαριστω π απαντησες....ναι εμα8α οτι το πουλαει χρονια απλα το εδινε πιο ακριβα...κ εγω φοβαμαι τα χιλιομετρα αλλα απ οτι το ειδα κ απο κοντα σε σχεση με αλλα φαινοταν πολυ αχρησιμοποιητο...τα τελευταια χρονια σιγουρα καθεται γι αυτο κ θελει μαζεματα...τα φρενα μπροστα ηταν σκουριασμεα αλλα καινουργια...οταν λεσ πιεσμενα τι εννοεις?
Old 05-23-2014, 05:47 AM
  #4  
Registered User

 
SBIT's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Don't know yet!
Posts: 2,421
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Αν είναι να κάνεις μαζέματα και να δώσεις 1-2Κ τσέκαρε κάτι άλλο. Αν το πουλάει καιρό και δεν το πήρε κάνεις έστω και ακριβά σημαίνει ότι δεν είναι και τόσο καθαρό τελικά. Αλλιώς τα λίγα χλμ ΑΝ είναι πραγματικά (που πραγματικά πιστεύω ότι δεν είναι) δικαιολογούν σε S την ακριβή τιμή που το είχε παλαιότερα. Τσέκαρέ το καλά!!! Καθίσματα και τιμόνι αλλάζεις έυκολα. Όσο για τις δισκόπλακες από την φώτο φαίνονται αρπαγμένες και με κύματα πράγμα που για τις πίσω είναι πολύ δύσκολο να γίνει αν δεν του πίνεις το αίμα και με άσχημο τρόπο. Εγώ έχω τις μαμά πίσω δισκόπλακες που τις έβγαλά στα 80Κ χλμ για να βάλω μεγαλύτερες και αν τις δείς δεν καταλαβαίνεις με την καμία ότι έχουν 80Κχλμ (και δεν το πήγαινα και χαλαρά). ΌΛΑ αυτά βέβαια είναι δικές μου σκέψεις. Εξαρτάται από το τί θα σου πεί ο μηχανικός και ο φανοποιός σου για το αμάξι. Υπομονή και καλή αγορά σου εύχομαι.
Old 05-23-2014, 06:09 AM
  #5  
Registered User
Thread Starter
 
giannhsmls's Avatar
 
Join Date: May 2014
Posts: 14
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

αυτα τα 1-2 χιλιαρικα μου τα εχει ριξει με παζαρι..η αληθεια ειναι οτι κοιταξα μονο τις μπροστα δισκοπλακες....τα καθησματα αποκλειεται να ναι αλλαγμενα γιατι δεν ειναι ανοιγμενα εκει που ανοιγουν ολα ουτε αυτο το λιγο που ξεβαφουν αλλα παρ ολα αυτα ειναι λιγο ισια κ οχι σε πολυ καλη κατασταση γιατι αυτοσ π το χει παραειναι χοντρος οποτε φαινεται να ναι τα μαμα...οσο για το να βρω ενα αλλο πσαχνω πανω απο 6 μηνες αλλα τιποτα.... ενα καλο δεν προλαβα να παω θεσσαλονικη να το παρω...δεν με νοιαζει να δωσω λιγο παραπανω αν ειναι ενταξει το αμαξι αλλα δεν εχω βρει κατι αλλο...μου προτειναν εναν με honda στο ελληνικο...μαστορας λεγεται...θα δουμε τι θα μου πει...αν ειναι οντωσ ετσι θα συνεχισω...ελπιζω συντομα να ερθω σε μια συγκεντρωση...
Old 05-23-2014, 08:50 AM
  #6  

 
s2k_cy's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,092
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

ειναι η ιδέα μου ή εχει γίνει roll και flare στα φτερά πισω???? Αν εχει γίνει και πας σε μαμα διαστασεις ζαντες δεν θα δειχνει ωραια πίσω!!!
Old 05-23-2014, 08:55 AM
  #7  
Registered User

 
SBIT's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Don't know yet!
Posts: 2,421
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

οκ. δες το καλα και με το καλο να το παρεις!
Old 05-23-2014, 10:07 AM
  #8  
Registered User
Thread Starter
 
giannhsmls's Avatar
 
Join Date: May 2014
Posts: 14
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

νομιζω δεν εχει φιλε...ελπιζω τωρα που το λες θα το δω καλυτερα.....ελπιζω να μην χρειαστω τρεξιματα και γι αυτο....
εσεις ξερετε κανεναν μηχανικο αυθεντια στα s2000??μου ειπαν για εναν που λεγεται μαστορας με εξουσιοδοτημενο στο ελληνικο....
η γνωριζεται αν υπαρχει καποιο αλλο καλο facelift προς πωληση???????
ευχαριστω για το ενδιαφερον....
Old 05-23-2014, 02:12 PM
  #9  
Registered User
 
actinf's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Moscow
Posts: 1,761
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Εγώ εδώ και πολλά χρόνια το πηγαίνω στον Σήφη στα Γλυκά νερά(στην λεωφ λαυρίου). Στον προτείνω με κλειστά ματια.
Τα άλλα παιδιά θα σου πουν και για άλλους που είναι αντίστοιχα καλοί και τίμιοι. Πιθανότατα ο μάστορας να μην είναι στους υπόλοιπους προτεινόμενους.
Old 05-24-2014, 12:59 AM
  #10  
Community Organizer

 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Καλώς ήρθες φίλε. Για το αμάξι δεν μπορώ να πω πολλά από τις φωτό. Εμένα καθαρό μου φαίνεται. Τώρα τα χιλιόμετρα είναι πάντα αίνιγμα. Καλό θα είναι να το δει κάποιος σε ένα συνεργείο. Υπάρχουν πολλοί αξιόλογοι στο χώρο. Αν διαβάζεις το forum θα τους δεις. Ο μάστορας που αναφέρεις είναι από τους πολύ καλούς και αυτός ότι αφορά σέρβις και έλεγχο. Απλά δεν ασχολείται με μετατροπές σαν επίσημος αντιπρόσωπος για αυτό ίσως και δεν θα τον βρεις να αναφέρεται συχνά στο φόρουμ. Στη δικιά σου περίπτωσή όμως η δουλειά σου θα γίνει.


Quick Reply: ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΠΡΙΝ...



All times are GMT -8. The time now is 10:05 AM.