Αγοραπωλησίες Items for sale and wanted. Only Members allowed to sell. Posts in English only please.

Ψαχνω S2000 facelift ή VSA

Thread Tools
 
Old 06-21-2014, 12:39 AM
  #1  
Registered User
Thread Starter
 
Mathousalas's Avatar
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 20
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default Ψαχνω S2000 facelift ή VSA

Καλημερα παιδες, επειδη ψαχνω καιρο για S στο Car και εχω αγανακτησει ειπα να ρωτησω εδω στην πηγη. Πουλαει κανεις S facelift δηλαδη σαν αυτο My link η ακομα αν υπαρχει και VSA ??
Old 06-23-2014, 04:11 AM
  #2  
Registered User
Thread Starter
 
Mathousalas's Avatar
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 20
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Κανεις ; Χαχαχα με βλέπω να μένω καλοκαιριάτικα χωρίς αυτοκίνητο..!! Τεσπα ξέρουμε μήπως τιποτα για αυτό http://www.car.gr/classifieds/cars/view/5221331/
Old 06-23-2014, 04:19 AM
  #3  
Registered User

 
blondie_s2k's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Wonderland
Posts: 7,407
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Αφού αυτός ειναι στο Κορωπί το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να το πας στο Βασίλη (PB motorsport) να το τσεκάρει και να σου πει. Ο Βασίλης είναι δικό μας παιδί και γνώστης των s όσο λίγοι. Οτι σου πει αυτό θα είναι. Αν θες πήγαινε λίγο στο thead με τους σπονσορες (2ο πάνω πάνω στην αρχκή σελίδα), βρες το τηλέφωνο του και κανόνισε το.
Εναλλακτικά, αν ο Nabu διαβάσει αυτό το ποστ, μπορεί εκείνος να σου δώσει το τηλέφωνο και να σου κανονίσει και το ραντεβού.
Old 06-23-2014, 04:30 AM
  #4  
Community Organizer

 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Originally Posted by Mathousalas
Κανεις ; Χαχαχα με βλέπω να μένω καλοκαιριάτικα χωρίς αυτοκίνητο..!! Τεσπα ξέρουμε μήπως τιποτα για αυτό http://www.car.gr/classifieds/cars/view/5221331/
Όπως βλέπεις ΤΑ ΚΑΛΆ S2000 έχουν ταξιδέψει προς ευρωπαικούς προορισμούς όπως Γερμανία ή οι ιδιοκτήτες τους δεν τα αποχωρίζονται. Στο car από ότι φαίνεται έχει μείνει κατά κύριο λόγο η σαβούρα. Για το αμάξι αυτό όπως σου είπε η Ισμήνη. Είναι κοντά το συγκεκριμένο συνεργείο που θα σε κατατοπίσει πλήρως
Old 06-23-2014, 05:14 AM
  #5  
Registered User
Thread Starter
 
Mathousalas's Avatar
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 20
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Ok ευχαριστω, όντως δεν υπάρχει πια αυτοκίνητο στην αγορά. Μαντράς είναι τον πήρα αλλά δεν το σηκώνει. Τεσπα θα περάσω απο εκεί και αν τα βρούμε οικονομικά θα το πάω εκεί που είπατε
Old 06-23-2014, 12:10 PM
  #6  
Registered User
 
SMOKOS's Avatar
 
Join Date: Jun 2014
Posts: 32
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by Mathousalas
Ok ευχαριστω, όντως δεν υπάρχει πια αυτοκίνητο στην αγορά. Μαντράς είναι τον πήρα αλλά δεν το σηκώνει. Τεσπα θα περάσω απο εκεί και αν τα βρούμε οικονομικά θα το πάω εκεί που είπατε
Λοιπόν, για το συγκεκριμένο ενδιαφέρθηκα κι εγώ. Μου έδωσε πλαίσιο και είναι όντως παραγωγής του '07 αλλά δεν είχα χρόνο να τσεκάρω περεταίρω το πλαίσιο σε έναν δικό μου στην Honda για να μου πεί εάν είναι vsa ή εάν έχει κάνει καμια αλλαγή μηχανής κλπ. Το πλαίσιο δυστυχώς το έχω σημειωμένο στη δουλειά αλλιώς θα στο έγραφα. Επίσης δεν είναι του μαντρά και πρέπει να κλείσεις ραντεβού να φωνάξει τον τύπο να στο φέρει για το τσεκ σου...
Προσωπικά αν είχα 17 χιλιάρικα θα το σκεφτόμουν σοβαρά...
Old 06-23-2014, 12:51 PM
  #7  
Registered User
Thread Starter
 
Mathousalas's Avatar
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 20
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Ναι και εμένα μου είπε για ραντεβού. Τον ρώτησα αν είναι το VSA και μου είπε οτι είναι αυτό που εχει ESP οπότε του είπα οτι στο s λέγεται VSA. Πρεπει να είναι γιατι αυτά τα καθίσματα βγαίνανε με την VSA έκδοση απο οτι θυμαμε και αφου είναι 2007 όπως διαπιστώσες είναι σίγουρα. Όταν μπορέσεις στειλτω με μνμ. Αν μου έκοβε ενα χιλιαρικο και ήταν καθαρό το αμάξι θα το επερνα αλλά τον ακοςα λίγο σφιχτό στο τηλ.
Old 06-23-2014, 11:12 PM
  #8  
Community Organizer

 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Originally Posted by Mathousalas
Ναι και εμένα μου είπε για ραντεβού. Τον ρώτησα αν είναι το VSA και μου είπε οτι είναι αυτό που εχει ESP οπότε του είπα οτι στο s λέγεται VSA. Πρεπει να είναι γιατι αυτά τα καθίσματα βγαίνανε με την VSA έκδοση απο οτι θυμαμε και αφου είναι 2007 όπως διαπιστώσες είναι σίγουρα. Όταν μπορέσεις στειλτω με μνμ. Αν μου έκοβε ενα χιλιαρικο και ήταν καθαρό το αμάξι θα το επερνα αλλά τον ακοςα λίγο σφιχτό στο τηλ.

2007 είναι σίγουρα VSA. Από το 2ο εξάμηνο του 2006 είναι VSA
Old 06-24-2014, 02:40 AM
  #9  

 
r5turbo's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Athens
Posts: 567
Received 1 Like on 1 Post
Default

Επειδή είχα παλιά το μοντέλο του 2004 και τώρα πήρα με VSA, θα σου πρότεινα να δώσεις το χιλιάρικο και αποκλείεται να το μετανιώσεις. Οι διαφορές που έχουν τα τελευταία μοντέλα είναι πολλές και ουσιώδεις. Κυρίως το VSA και το ότι μπορείς να αγοράσεις το flash-pro (σε περίπτωση που θες να το πειράξεις), χωρίς να μπαίνεις σε διαδικασίες με αλλαγές εγκεφάλων κλπ.
Old 06-24-2014, 08:46 AM
  #10  
Registered User
 
SMOKOS's Avatar
 
Join Date: Jun 2014
Posts: 32
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Πολλά τα 17 χιλιάρικα ρε γαμώτο, αν τα έχεις όμως φίλε μου θα σου πρότεινα να το χτυπήσεις. Δεν έχω δει άλλο vsa στο Car.gr και γενικά είναι δυσεύρετο αμάξι, άσε που άμα δεις στο mobile.de το πουλάνε ένα σκασμό λεφτά,βάλε και τους εκτελωνισμούς... Προσωπικά αν είχα 17 χήνες θα είχε γίνει δικό μου (με το απαιτούμενο τσεκ βέβαια...). Το μόνο που με προβλημάτισε στον τύπο ήταν που όταν του είπα να μου δώσει την πινακίδα του να το τσεκάρω για ζημιές μου τα μάσαγε και με δικαιολογίες δεν μου την έδωσε...


Quick Reply: Ψαχνω S2000 facelift ή VSA



All times are GMT -8. The time now is 11:02 PM.