Συμπεριφορά Συζητηση σχετικα με τη συμπεριφορα του αυτοκινητου, οπως ευθυγραμμιση, αναρτησεις, φρενα, ελαστικα ζαντες και βελτιωσεις

Βεντούζα

Thread Tools
 
Old 02-16-2011, 11:21 AM
  #31  
Registered User
 
Kita's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Oblivion
Posts: 1,140
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by S2johnyK,Feb 16 2011, 10:00 PM
KANE EDIT
KANE EDIT
Σε λάθος άνθρωπο την πέταξες την ατάκα
Old 02-16-2011, 11:30 AM
  #32  
Registered User
 
gmak_s2k's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Hot Topics!!!
Posts: 11,960
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by S2johnyK,Feb 16 2011, 10:00 PM
KANE EDIT
KANE EDIT
Σε λάθος άνθρωπο την πέταξες την ατάκα


Είσαι θεός φιλαράκι

Και άντε να μου την έλεγε η φίλη σου κάτι πάει και έρχεται
Old 02-16-2011, 11:43 AM
  #33  
Registered User
 
gmak_s2k's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Hot Topics!!!
Posts: 11,960
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by sk4s2k,Feb 16 2011, 09:41 PM
gmak καταλαβαίνω τι λες αλλα αν δε με τρωγε θα συνεχιζα να παιζω μόνο με το κουβαδάκι μου...(golf)
Δεν κατάλαβες το ύφος μου και τα λεγόμενά μου......

Καλά είναι τα παιχνίδια αλλά με μέτρο, λογική και σε safe παιδική χαρά

Δείχνεις πολύ ενθουσιασμένος σε σημείο που υπερτιμάς τις δυνατότητες σου και τις ανοχές του S.....

Δεν είναι για παιχνίδια σε σαπουνιασμένο δρόμο, ξέρεις δεν ξέρεις να το οδηγάς......

Και δεν είναι για παιχνίδια με τα τέσσερα και ολίγη από κwlαράκι.......

Πήγαινε να τα κάνεις και να το μάθεις σε πίστα που δεν θα σου στοιχίσει και μια έξοδος όσο θα σου στοιχίσει στον δρόμο.....και συνέχισε να πηγαίνεις για να βγάζεις το άχτι σου εκεί και όχι στον δρόμο....

Τα έχουμε πει ένα σωρό φορές.....το S δεν είναι για τέτοια παιχνίδια στους ελληνικούς kwlόδρομους....δεν θέλετε να ακούσετε;;;;;.....νομίζετε οτι λέμε μ@λ@κίες;;;;;.....δεν ξέρω τι από όλα ισχύει....

Προσωπικά δικό σας το αυτοκίνητο και η ζωή σας κάντε τα ότι θέλετε...ποσώς με ενδιαφέρει.....

Όπως έχουμε πει πολλοί από εδώ.....κάπως έτσι κυκλοφορεί η βρώμα οτι τα S είναι σκοτώστρες.....αντι να λένε οτι οι οδηγοί τους ήταν το λιγότερο επιπόλαιοι......

Φιλικά,
Γιώργος
Old 02-16-2011, 12:05 PM
  #34  
Registered User

Thread Starter
 
sk4s2k's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 271
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

τελικα εισαι πολυ golfακιας... πλακα κανω φιλε γιωργο. Εχεις απόλυτο δικιο σ'αυτά που λες και σε καταλαβαινω απόλυτα. Όταν όμως ξέρεις πολυ καλά τη στροφη και μπαίνεις όσο πρέπει και όσο ξερεις τ'αμαξι σου(σε άδειο δρόμο) μπορεις να παιξεις λίγο και στο δρόμο. Όχι extreme καταστάσεις. Αυτό κανουμε σχεδόν όλοι αλλωστε... Η πίστα είναι ότι καλυτερο αλλά πρέπει να είσαι σε καλή φάση (οικονομικά) για να πηγαίνεις γιατι το πακέτο λαστιχα, λάδια, εισητήρια, κτλ, μπορεί και να πεσει λίγο βαρύ...
Old 02-16-2011, 12:41 PM
  #35  
Registered User
 
gmak_s2k's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Hot Topics!!!
Posts: 11,960
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Ξέρεις πόσοι έχουν φύγει σε στροφές που ήξεραν;;;;.....ή μήπως νομίζεις ότι όσοι τα έκαναν τροπέτο, εκεί που τράκαραν πέρναγαν για πρώτη φορά;;;;

Ξέρεις πόσοι ήξεραν το αυτοκίνητό τους και μετά κατάλαβαν οτι δεν μαθαίνετε τόσο όσο νόμιζαν;;;;

Όσο για το οικονομικό σχετικά με την πίστα που ανέφερες.....λογικό, σωστό και σεβαστό.....δεν θέλω όμως να αρχίσω να σου λέω για το οικονομικό αν κάτι δεν πάει καλά εκτός πίστας.....

Τεσπα, πολύ το αναλύουμε....ότι θέλεις κράτα από αυτά που σου λέμε.......όπως είπα δικό σου το αυτοκίνητο, δικιά σου η ζωή και δικιά σου η τσέπη.....δικές σου και οι επιλογές.....ειλικρινά εύχομαι πάντα να δικαιώνεσαι για αυτές και εμείς να είμαστε οι υπερβολικοί ή μ@λ@κες.....
Old 02-16-2011, 02:08 PM
  #36  
Registered User
 
package's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 6,073
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by sk4s2k,Feb 16 2011, 09:39 PM
Αυτής της αρεσε? Εμένα μου παν οτι σου μαθαινει πολλα (συμπεριφορά αμαξιού για να ειμαστε on topic) αλλά ζητάει και αρκετα (φράγκα)...
Όχι βέβαια. Με έχεις δει πως είμαι? Σα να έφτυσε κοάλα πάνω σε ανανά. Με ένα 20άρικο καθάρισες. Τόσο δεν πάει ρε?
Old 02-16-2011, 02:57 PM
  #37  
Registered User

 
blondie_s2k's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Wonderland
Posts: 7,407
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by sk4s2k,Feb 16 2011, 11:05 PM
τελικα εισαι πολυ golfακιας...
Και πάλι λάθος κατάλαβες...μια χαρά hondakias είναι. Και έχει και ένα απ τα ωραιότερα s που κυκλοφορούν. Τώρα αυτό με το golf είναι μια φάση που θα του περάσει πιστεύω στην επόμενη πανσέληνο.
Το θέμα όμως δεν είναι αυτό...το θέμα είναι ότι για να σου λένε οοοοολοι τα ίδια κάτι θα ξέρουν...δε χρειάζεται να είσαι στον αντίλογο συνέχεια. Κράτα έστω και τα μισά απ όλα αυτά και σε καλό θα σου βγει, αυτό είναι το μόνο σίγουρο.

Κι όσο για την πίστα, αν πηγαίνεις στο καρτόδρομο (που, μεταξύ μας, δεν έχεις και πολλές ευκαιρίες να πας κ αλλού) σίγουρα δε θα σου κοστίσει και τίποτα ιδιαίτερο καθώς η συγκεκριμένη πίστα (ο θεός να την κάνει..) ούτε λάστιχα τρώει ούτε καταπονεί ιδιαίτερα το αυτοκίνητο καθώς με μια 2α είσαι συνέχεια και πατάς και κανένα φρενάκι που και που. Συγκριτικά δηλαδή με άλλες πίστες είναι η πιο οικονομική αλλά ταυτόχρονα είναι και αρκετά τεχνική ώστε να μάθεις καλά το αμάξι σου και να κάνεις και την κ@υλα σου.

Αυτά από μένα..
Old 02-16-2011, 03:37 PM
  #38  
Registered User
 
package's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 6,073
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

ΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ τι σου είπε η ΜΠΛΑΝΤΙ......
Old 02-17-2011, 02:32 AM
  #39  
Registered User

 
Tazio's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 940
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Τελικά όλοι μας εδώ μέσα για να αρχίσουμε να μαθαίνουμε το S μπήκαμε σε πίστες ενώ ακόμα και τώρα μόλις δούμε σαπουνιασμένους δρόμους ανεβάζουμε ταχύτητα και ρολάρουμε ήσυχα ενώ ακόμα και αυτοί ξέρουν να το οδηγούν καλά δεν κάνουν τίποτα ακόμα και σε στροφές που ξέρουν;
Τελικά είμαστε πολύ motorsport forum..

sk4s2k το S2000 δεν είναι σκοτώστρα σε καμία περίπτωση αλλά είναι ένα από τα πιο απαιτητικά αυτοκίνητα που έχουν δει τον δρόμο της παραγωγής.Προυποθέτει μεγάλη εμπειρία, αρκετές γνώσεις και απεριόριστο σεβασμό προς την κατασκευαστική του φιλοσοφία αν θες να κινηθείς σε γρήγορους ή έστω απλά διασκεδαστικούς ρυθμούς.
Όλοι όσοι σου απάντησαν παραπάνω λίγο πολύ το γνωρίζουν αυτό, και έστω και με αρκετές δόσεις υπερβολής, έχοντας σαν γνώμονα το καλό σου θέλουν να σε αποτρέψουν από δυσάρεστους μπελάδες αφού όπως είναι φυσιολογικό λίγο πολύ δεν έχεις συνειδητοποιήσει ακόμα τι έχεις αγοράσει και τι οδηγείς...
Το πως θα μάθεις το S, σε τι μέρος, με τι κόστος κλπ είναι καθαρά δικό σου θέμα, μεγάλο παιδί είσαι, κάποιους βασικούς νόμους της φυσικής φαντάζομαι τους ξέρεις και όπως λέει και ο φίλος μου ο Γιώργος δικό σου το αυτοκίνητο, δικιά σου η ζωή σου και οι επιλογές σου..Απλά ότι κι αν κάνεις έχε στην άκρη του μυαλού σου έστω και τα μισά απ'όσα άκουσες εδώ όπως λέει και η blondie_s2k και σίγουρα μόνο σε καλό θα σου βγει..
Old 02-17-2011, 04:17 AM
  #40  
Registered User

Thread Starter
 
sk4s2k's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 271
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by blondie_s2k,Feb 16 2011, 03:57 PM
Και πάλι λάθος κατάλαβες...μια χαρά hondakias ειναι.
Το προηγούμενο λάθος πότε ήταν? Εννοείται οτι ειναι hondakias. Σκεψου ότι εγώ έχω honda 2 μήνες και golf 3 χρόνια και βγαλε τα συμπερασματά σου. Πλακα καναμε (λόγω του πολύ αστειου ποστ του johny)και ο gmak το καταλαβε.

Α και μη ξεχναμε το εξής: σε ασφαλτο σαπούνι παιζεις με λίγα km, μονο με τη ροπή, όταν ξερεις τη στροφή ενώ σε καλή (όπου υπάρχει τελοσπαντων) πρεπει να εισαι vtec οπότε να στρίβεις με πολλά km οπότε να ξερεις ακόμα καλύτερα το σάκη...εκτός και λιωνεις την πρώτη κατι που δεν το κάνω.






Quick Reply: Βεντούζα



All times are GMT -8. The time now is 12:39 AM.