Συμπεριφορά Συζητηση σχετικα με τη συμπεριφορα του αυτοκινητου, οπως ευθυγραμμιση, αναρτησεις, φρενα, ελαστικα ζαντες και βελτιωσεις

Βεντούζα

Thread Tools
 
Old 02-17-2011, 04:20 AM
  #41  
Registered User

 
Nabu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Far far away...
Posts: 8,561
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Να προσέχεις πολύ φίλτατε.

Όλα αυτά που εξηγείς τόσο ωραία δεν είναι τίποτα μπροστά σε όλα αυτά που δεν θα μπορείς να εξηγήσεις αργότερα.

Old 02-17-2011, 04:33 AM
  #42  
Community Organizer

 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Originally Posted by Nabu,Feb 17 2011, 05:20 AM
Να προσέχεις πολύ φίλτατε.

Όλα αυτά που εξηγείς τόσο ωραία δεν είναι τίποτα μπροστά σε όλα αυτά που δεν θα μπορείς να εξηγήσεις αργότερα.

Σωστός
Old 02-17-2011, 04:36 AM
  #43  
Registered User

 
blondie_s2k's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Wonderland
Posts: 7,407
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by sk4s2k,Feb 17 2011, 03:17 PM
Το προηγούμενο λάθος πότε ήταν?
Γενικά το είπα αναφερόμενη σ αυτά που σου είπαν τα παιδιά.
Old 02-17-2011, 07:16 AM
  #44  
Registered User
 
gmak_s2k's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Hot Topics!!!
Posts: 11,960
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by blondie_s2k,Feb 17 2011, 01:57 AM
Και πάλι λάθος κατάλαβες...μια χαρά hondakias είναι. Και έχει και ένα απ τα ωραιότερα s που κυκλοφορούν. Τώρα αυτό με το golf είναι μια φάση που θα του περάσει πιστεύω στην επόμενη πανσέληνο.


Πως να μην την έχεις μετά μέσα στην καρδιά σου
Old 02-17-2011, 07:32 AM
  #45  
Registered User
 
gmak_s2k's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Hot Topics!!!
Posts: 11,960
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

sk4s2k εγώ θα στο πω άλλη μία και τελευταία φορά......ΧΑΛΑΡΩΣΕ

Μιλάς και κάνεις κάτι περιγραφές για το πως παίζεις με το S σε σαπουνιασμένο και μη δρόμο λες και το έχεις από την πρώτη ημέρα παραγωγής.....τέτοιες περιγραφές δεν κάνουν ούτε αυτοί που αποδεδειγμένα το παίζουν στα δάχτυλα......δηλαδή τι θα έπρεπε αν πει ο Ηλίας aka Uma;;;;.....ακόμα και αυτοί είναι φειδωλοί στις κουβέντες τους.....ακόμα και αυτοί λένε οτι το S θέλει πολύ προσοχή......

Εσύ λες "να μην ξεχνάμε το εξής", μιλάς για ροπές, vtec με πολλά km κτλ.......

Ο Κωνσταντίνος aka Nabu ήταν λιγομίλητος, περιεκτικός και σαφέστατος.....ξαναδιάβασε το ποστ του και προσπάθησε να το καταλάβεις.....

Θα στο πω και παρεξήγησέ με.....εγώ για το καλό σου θα τα πω.....δεν έχεις ιδεά τι αυτοκίνητο έχεις πάρει......έχεις υπερτιμήσει τα όριά του και τις δυνατότητές σου....και το κακό είναι οτι είσαι ξεροκέφαλος και ότι και να σου λένε συνεχίζεις τα δικά σου.....δεν ξέρω γιατί.....από εγωισμό, απερισκεψία ή κάτι άλλο;;;;......δυστυχώς μου δίνεις την εντύπωση ότι είσαι από τους ανθρώπους που μαθαίνουν the hard way.....εύχομαι να συνετιστείς σύντομα από μόνος σου και να μην χρειαστεί να δεις την άλλη πλευρά του νομίσματος, την άσχημη......για το καλό σου......και για να μην πάρεις και κανέναν άλλο στον λαιμό σου......

Αυτά.....και η Παναγιά μαζί σου
Old 02-17-2011, 12:02 PM
  #46  
Registered User

Thread Starter
 
sk4s2k's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 271
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Δε παρεξηγω κανεναν αν και το χόντρηνες (ωραια λέξη) λιγο... Χωρις λογο και αντιλογο το forum θα ήταν πολυ βαρετο. Τωρα παντως εχω παρει τη γιαγια μου να με ξεματιασει και κουνιεμαι απ'τη θέση μου. δε διαβασες καλα αυτό που εγραψα και μαλλον εσύ παρεξήγησες...εγω μιλησα για ΛΙΓΑ km, απειρια και καμμια μαλακιουλα εκτος vtec να περνα η ωρα... αν αυτά σου φαινονται οτι το παιζω σουμαχερ στο φορουμ, τότε ο nabu εχει αδικο(βλέπε:εξηγεις τόσο ωραια) αφού άλλα θελω να πω κι αλλα καταλαβαινουν οι αλλοι...
Old 02-17-2011, 12:37 PM
  #47  
Registered User
 
gmak_s2k's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Hot Topics!!!
Posts: 11,960
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by sk4s2k,Feb 17 2011, 03:17 PM
ενώ σε καλή (όπου υπάρχει τελοσπαντων) πρεπει να εισαι vtec οπότε να στρίβεις με πολλά km
Είσαι σίγουρος οτι δεν διάβασα καλά;;;;

Και μετά......

Μιλάς για λόγο και αντίλογο.....πως να έχεις ρε φίλε αντίλογο με την απειροελάχιστη εμπειρία που έχεις πάνω σε αυτό το αυτοκίνητο;;;;.....ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΝΤΙΛΟΓΟ....ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ.......εδώ δεν έχουμε εμείς απέναντι σε κάποιους που έχουν ασχοληθεί περισσότερο με το S και ας το έχουμε σχεδόν 5 χρόνια......

Και δεν είπα οτι το παίζεις Σουμάχερ.....είπα οτι οι περιγραφές σου παραπέμπουν σε άνθρωπο που το έχει 10 χρόνια το αυτοκίνητο.......και δεν το έχεις παρά μόνο, κάτι μήνες ή μέρες;;;.....

Λοιπόν η κουβέντα έχει αρχίσει και γίνεται κουραστική.....δεν είναι πλέον εποικοδομητική γιατί πολύ απλά λες τα δικά σου και όταν σου μιλάνε κάνεις σαν τα παιδάκια που βουλώνουν τα αυτιά τους και κάνουν "λαλαλαλαλα"......οπότε θα την κλείσουμε εδώ......

ΚΑΝΕ ΟΤΙ, ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΜΟΜΙΖΕΙΣ .-
Old 02-17-2011, 12:46 PM
  #48  
Registered User

Thread Starter
 
sk4s2k's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 271
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by gmak_s2k,Feb 17 2011, 01:37 PM
Είσαι σίγουρος οτι δεν διάβασα καλά;;;;

Και μετά......

Μιλάς για λόγο και αντίλογο.....πως να έχεις ρε φίλε αντίλογο με την απειροελάχιστη εμπειρία που έχεις πάνω σε αυτό το αυτοκίνητο;;;;.....ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΝΤΙΛΟΓΟ....ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ.......εδώ δεν έχουμε εμείς απέναντι σε κάποιους που έχουν ασχοληθεί περισσότερο με το S και ας το έχουμε σχεδόν 5 χρόνια......

Και δεν είπα οτι το παίζεις Σουμάχερ.....είπα οτι οι περιγραφές σου παραπέμπουν σε άνθρωπο που το έχει 10 χρόνια το αυτοκίνητο.......και δεν το έχεις παρά μόνο, κάτι μήνες ή μέρες;;;.....

Λοιπόν η κουβέντα έχει αρχίσει και γίνεται κουραστική.....δεν είναι πλέον εποικοδομητική γιατί πολύ απλά λες τα δικά σου και όταν σου μιλάνε κάνεις σαν τα παιδάκια που βουλώνουν τα αυτιά τους και κάνουν "λαλαλαλαλα"......οπότε θα την κλείσουμε εδώ......

ΚΑΝΕ ΟΤΙ, ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΜΟΜΙΖΕΙΣ .-
το κοψες νωρις το ποστ gmak... μετα λεει να ξερεις καλύτερα το σακη... οπότε είμαι σίγουρος ότι ΔΕ διαβασες καλα. Κι εγώ θα λεω τα δικά μου και εσύ τα δικά σου... Να λέμε τα ίδια δύσκολο... Φιλικα Κώστας.
Old 02-17-2011, 12:59 PM
  #49  

 
S2Kbaris's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Kws island
Posts: 1,263
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

sk4s2k να σου πω μια εμπειρία μιας και έχω χάσει το πρώτο μου S

είμαι από νησί και δεν μπορείς να φανταστείς τι δρόμους έχουμε εδώ


δεν μου έφυγε ποτε σε στροφή ίσος επειδή δεν το πατούσα επειδή ήξερα ότι ήταν πουτάνα ο δρόμος, κολιές k μαλακίες με πρώτη έκανα συνεχεια ναι το παραδέχομαι ήταν το μοναδικό S στο νησί τοτε και ήμουν 23χρόνον! γούσταρα παρα πολύ και καύλωνα όταν με κοιτούσαν, νόμιζα ότι το έμαθα και ότι το πάω όπου θέλω, ήταν σαν να διβαζε το μυαλό μου! και όμως παρόλα αυτά το αμάξι μου το έχασα στην ευθεία ναι στην ευθεία!!! με 120χλμ περίπου δεν το περίμενα με τίποτα περνούσα από το ίδιο σημείο 10000000 φορες με οτιδήποτε και καμια 300 φορες με το S

τώρα τι να πω έχεις δίκιο όταν λες ότι με λίγα χλμ είναι πιο προβλέψιμο αλλα τα παιδιά θέλουν να σε προειδοποιήσουν ότι εκεί που νομίζεις ότι το έμαθες και θα το πιέζεις όλο και λίγο πιο πολύ με πιο πολλά χλμ εκεί θα σε δαγκώσει,μην ξεχνάς ότι παίζουν ρολο παρα πολύ παράγοντες όπως λάστιχα θερμοκρασίες νερά και ένα σορό αλλα για αυτό μην απενεργοποιείς το VSA.


p.s. πήγαινε σε καμια συνάντηση γνώρισε τα παιδιά πήγαινε μαζί τους σε καμια πιστα να γουστάρεις!!! εσύ μπορείς ενώ εγώ όχι
Old 02-17-2011, 01:14 PM
  #50  
Registered User
 
gmak_s2k's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Hot Topics!!!
Posts: 11,960
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by sk4s2k,Feb 17 2011, 11:46 PM
το κοψες νωρις το ποστ gmak... μετα λεει να ξερεις καλύτερα το σακη... οπότε είμαι σίγουρος ότι ΔΕ διαβασες καλα. Κι εγώ θα λεω τα δικά μου και εσύ τα δικά σου... Να λέμε τα ίδια δύσκολο... Φιλικα Κώστας.
Το οτι το έκοψα εκεί δεν ήταν τυχαίο......το έκοψα γιατί πολύ απλά ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ

Που ξέρεις ή πότε έμαθες ότι σε μια καλή στροφή μπαίνεις ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ S (αφού θες να βάλω και αυτή την κουβέντα σου ) με πολλά km και vtec, ενώ το έχεις 1,5 μήνα;;;;;

Εδώ αυτά τα κάνουν ελάχιστα παιδιά από εδώ μέσα (Uma, Johny κ.α.) και θαυμάζουμε τα βίντεο και την οδήγησή τους και αυτοί αφού έχουν φάει απίστευτες ώρες σε πίστα, λιώσιμο ελαστικών, μελέτη του S και αφού έχουν προχωρήσει σε κατάλληλες παρεμβάσεις (π.χ. ανάρτηση) και επεμβάσεις (π.χ. στήσιμο).....

Είτε θες να το καταλάβεις είτε όχι είναι πάρα πολύ νωρίς για εσένα να εκφέρεις τέτοιες απόψεις.....και όσο πιο γρήγορα το καταλάβεις τόσο το καλύτερο για εσένα και τους γύρω σου......


Quick Reply: Βεντούζα



All times are GMT -8. The time now is 01:32 AM.