Συμπεριφορά Συζητηση σχετικα με τη συμπεριφορα του αυτοκινητου, οπως ευθυγραμμιση, αναρτησεις, φρενα, ελαστικα ζαντες και βελτιωσεις

Φρένα 6πίστονα Winner power

Thread Tools
 
Old 08-06-2010, 06:51 AM
  #21  
Registered User

 
protogeo's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: HondaLand
Posts: 1,665
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

αψογοι και οι 2 σας
Old 08-06-2010, 06:54 AM
  #22  
Registered User
 
uma_chikara's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: athens
Posts: 4,828
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Χρηστάρα, οι δίσκοι που χρησιμοποιείς, γνωρίζεις σε τί αυτοκίνητο απευθύνονται?
Old 08-06-2010, 10:22 PM
  #23  
Community Organizer

Thread Starter
 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Originally Posted by uma_chikara,Aug 6 2010, 06:54 AM
Χρηστάρα, οι δίσκοι που χρησιμοποιείς, γνωρίζεις σε τί αυτοκίνητο απευθύνονται?
Ηλία μου εγώ όχι αλλά μπορείς να ρωτήσεις το Στράτο. Το μόνο που ξέρω είναι ότι αφαιρέθηκε σε τόρνο μέρος του δίσκου που δεν ακούμπαγε το τακάκι πάνω (για εξοικονόμηση βάρους) όπως μπορείτε να δείτε και στη φωτογραφία
Old 08-09-2010, 11:36 PM
  #24  

 
stratos's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 181
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια.Πιστευω οτι ειναι η καλυτερη και πιο οικονομικη λυση για πισω.Το κιτ θα ειναι διαθεσιμο για οποιον ενδιαφερεται απο σεπτεμβριο στην τιμη των 400 ευρω τελικη τιμη μαζι με την τοποθετηση!!!!
Old 08-10-2010, 01:16 AM
  #25  
Registered User

 
SBIT's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Don't know yet!
Posts: 2,421
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Βάλε με πρώτο στην λίστα Στράτο. Το κλείνουμε.
Old 08-10-2010, 08:40 AM
  #26  
Registered User

 
protogeo's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: HondaLand
Posts: 1,665
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by stratos,Aug 10 2010, 10:36 AM
Το κιτ θα ειναι διαθεσιμο για οποιον ενδιαφερεται απο σεπτεμβριο στην τιμη των 380 ευρω τελικη τιμη μαζι με την τοποθετηση!!!!


τρελη τιμη
Old 08-10-2010, 09:53 AM
  #27  
Moderator

 
energetic's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Posts: 30,033
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Τρελη τιμη απο τον Στρατο οπου υποψην ειναι και νεος sponsor της κοινοτητας μας.
Old 08-31-2010, 11:06 AM
  #28  
Registered User

 
george.alex's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: odos xwrafia arithmos agkathia
Posts: 452
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by S2000_FUN,Aug 6 2010, 12:32 AM
Συνεχίζοντας το post που είχα κάνει για τα μπροστινά φρένα να πω ότι πρόσφατα έγινε πάλι από το Στράτο η εγκατάσταση και των πίσω φρένων. Πρόκειται για 330mm δίσκο (σε μαμά 17αρα!!!!) που με ειδικό αποστάτη διατηρείς τη μαμά δαγκάνα και φυσικά το χειρόφρενο. Ειλικρινά η δουλειά που έκανε ο Στράτος είναι άψογη με πολύ μεράκι και ταλαιπωρία και τον ευχαριστώ πολύ!! Αφιέρωσε χρόνο (και ξέρω ότι είχε πολύ δουλειά) για να βγει αυτό το άριστο αποτέλεσμα. Τώρα παιδιά για απόδοση τι να πω!!! Έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό. Χθες τα χρειάστηκα τα φρένα όταν κατεβαίνοντας Κατεχάκη προς Αθήνα τουρμπίζοντας με ταχύτητα στη μεγάλη ευθεία δεν παρατήρησα το φανάρι που έχει για αυτούς που βγαίνουν από το Πανεπιστήμιο και ήταν κόκκινο. Ειλικρινά τι να πω!!!!!Το αμάξι γονάτισε και φρέναρε σε πολύ μικρό χρόνο και απόσταση. Επειδή έχω φρενάρει απότομα και με μαμά φρένα απλά "ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ". Το αμάξι δεν κινήθηκε χιλιοστό αριστερά δεξιά ούτε είχα το φαινόμενο του "χάνω το πίσω μέρος".
Αν είχα τα μαμά (που δεν τα κατηγορώ) αν δεν είχα "χάσει" το αμάξι σίγουρα δεν θα είχα σταματήσει πριν το φανάρι. Στράτο σε ευχαριστώ
Δύο φωτό από τα πίσω όπου βλέπετε και πόσο οριακά είναι η δαγκάνα στη ζάντα χωρίς φυσικά να την ακουμπάει



σε hankook λαστιχο μπορεις να μου πεις πως κατελειξες φιλε χρηστο??
Old 12-12-2010, 09:22 AM
  #29  
Registered User

 
SBIT's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Don't know yet!
Posts: 2,421
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Εχθές έκανα την επίσκεψή μου και εγώ στον Στράτο για να βάλουμε το σετ που προτείνει για τα πίσω φρένα. Είχαμε ένα πολύ ωραίο απόγευμα με κουβεντούλα και δουλειά σε πολύ χαλαρούς ρυθμούς. Αναφορικά με τα φρένα ακόμα δεν μπορώ να έχω εντυπώσεις γιατί δεν έχουν πατήσει ακόμα. Βέβαια έχω δεί τα αποτελέσματα στο αυτοκίνητο του Χρήστου και έχω μείνει εκπληκτος. Θα επανέλθω να σας πώ εντυπώσεις και σε ατμοσφαιρικό τι αίσθηση δίνει. Σε αυτό το σημείο θέλω να πώ για το Στράτο ότι πραγματικά ο άνθρωπός είναι πολύ προσεκτικός στην δουλειά - χόμπι του και δεν του ξεφεύγει απολύτως τίποτα. Καθώς λοιπόν εχθές έβγαζέ κάθε τι από το αυτοκίνητο το μέτραγε να δεί φθορές κλπκλπ. Συμπεράσματα: οι δίσκοι μου είναι σαν καινούργιοι αλλά εκείνο που τον προβλημάτισε είναι ότι τα τακάκια από την μερία του οδηγού ήταν φθαρμένα διαφορετικά από της άλλη πλευράς. Καθώς τσέκαρε και τα εμβολάκια της δαγκάνας παρατήρησε ότι το ένα εμβολάκι ήταν λίγο πρίν το τελείως στεγνό και μάλλον πρέπει να ψιλοκόλλαγε ανεπέστητα. Στράτο θυμάσαι εχθές ότι σου είπα ότι κάποιες φορές μου αναβε στα καλά καθούμενα το λαμπάκι του χειροφρένου ενώ από υγρά φρένων ήμουν οκ? Μπορεί να κόλλαγε το εμβολάκι από το τράβηγμα του χειροφρένου και για αυτό να έμενε αναμένω. Μετά το γρασάρισμα που του έκανες, σήμερα δεν άναψε καθόλου. Μπορεί και να μην είναι αυτό αλλά το αναφέρω σαν περιστατικό.
Στράτο σε ευχαριστώ πολύ για την δουλεία που έκανες και για την προσοχή που έδειξες (που λείπει από πολλούς μάστορες) και φυσικά για την ωραία κουβεντούλα. Από το νέο χρόνο να δούμε και το projectακι που είπαμε
Old 12-12-2010, 10:25 AM
  #30  
Registered User
 
uma_chikara's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: athens
Posts: 4,828
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default



Stratos-> Εγγύηση!


Quick Reply: Φρένα 6πίστονα Winner power



All times are GMT -8. The time now is 02:25 PM.