Συναντήσεις και εκδηλώσεις Meets and events across Greece

Cannonball

Thread Tools
 
Old 10-13-2007, 10:50 AM
  #1  
Registered User
Thread Starter
 
Psilos's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Location: Athens
Posts: 1,322
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default Cannonball

Σήμερα έπρεπε να επισκευτώ ένα πελάτη στην Πάτρα κι έτσι κατα το μεσημεράκι ξεκίνησα τη διαδρομή Α.Ο., Ε.Ο. Αθηνών - Κορίνθου - Πατρών. Έφτασα στον πελάτη, είπαμε τα σχετικά και ξεκίνησα για το δρόμο της επιστροφής.
Με τις ευθείες γενικά, έχω πρόβλημα κι αποφάσισα να επιστρέψω από τον πάνω δρόμο...τον καλό, μια και με το S, δεν τον έχω οδηγήσει

Περνάω το αρχιτεκτονικό ποίημα που λέγεται Γέφυρα Ρίου - Αντιρρίου και λίγο πιο μετά συναντώ την έξοδο που οδηγεί στον νέο (για 'μένα) περιφερειακό της Ναυπάκτου. Το πάρτυ άρχισε με το καλημέρα καλό οδόστρωμα, ανοιχτές και μέτριες "πατημένες" στροφές και το S να παραμένει σταθερό στην - πολύ καλή - άσφαλτο

Βγαίνοντας από τη Ναύπακτο, αρχίζει η εκπληκτική και ταχύτατη διαδρομή που καταλήγει στην Ιτέα...
Ό,τι και να πώ δε μπορεί να περιγράψει τα συναισθήματα και τις συγκινήσεις που με γέμισε αυτό το αυτοκίνητο σ' αυτό το δρόμο. Τολμώ να πώ ότι ίσως ταιριάζει καλύτερα στο S2000 αυτή η διαδρομή, παρά η Άμφισσα - Γραβιά - Μπράλλος!!! Ναι, τόσο πολύ εντυπωσιάστηκα από την απίστευτη ικανότητα του αυτοκινήτου να πετάγεται από στροφή σε στροφή με μεγάλη ευκολία και να μπαίνει...όπως έρχεται! Γιούργια με 3ες και 4ες!!!
Ευτυχώς δεν υπάρχουν πολλές φουρκέτες κι έτσι το S δε χάνει τη "ροή" που έχει στις αλλεπάλληλες στροφές και η πολύ καλή άσφαλτος το κρατάει στην κυριολεξία, βιδωμένο στην άσφαλτο.
Μύτη - τακούνι, φρένα μέχρι την κορυφή της στροφής κλπ, μια και είχε ελάχιστη κίνηση, εφαρμόστηκαν κατα κόρον
Μιλάμε για την απόλυτη ικανοποίηση, 90χλμ οδηγικής πανδαισίας. Σα να έκανα 5 γύρους στο 'ring

Μετά την Ιτέα, ανάβαση προς Αράχωβα, κατάβαση προς Λιβαδειά και στη συνέχεια Ορχομενός, Κάστρο και μέσω Ε.Ο. Λαμίας - Αθηνών, επιστροφή στο κλεινόν άστυ

Το καλό είναι ότι κάποια στιγμή πρέπει να ξαναπάω στον πελάτη μου και σκέφτομαι να κάνω το πήγαινε - έλα μόνο από τον πάνω δρόμο

Συμπέρασμα: like here...nowhere (κλεμμένο από το lalakis2000) και φυσικά S2000...rulezzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

Old 10-13-2007, 06:26 PM
  #2  
Registered User
 
patriot_S2K's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: Glyfada
Posts: 636
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Old 10-13-2007, 11:25 PM
  #3  
Registered User
 
jerryS2K's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Athens
Posts: 540
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Έκανα ακριβώς την ίδια διαδρομή αυτό το καλοκαίρι, τέλη Αυγούστου. Δυστυχώς, λόγω κίνησης, σε αρκετά σημεία έπρεπε να κόψω αλλά συμφωνώ 100% μαζί σου. Η διαδρομή αυτή είναι εκπληκτική!

S2000
Old 10-14-2007, 02:45 AM
  #4  
Registered User

 
lalakis2000's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Ego edo dipla meno...
Posts: 6,602
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

Psile πρέπει να τα πούμε από κοντά όπωσδήποτε...καταρχήν κλέβεις τις ατάκες...του Μαζωνάκη και β΄θέλω να δω πως πηγαίνει το θηρίο σου.

Άσχετο, έχεις κοντύτερη τελική σχέση ή θυμάμαι λάθος;
Old 10-14-2007, 02:48 AM
  #5  
Registered User
Thread Starter
 
Psilos's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Location: Athens
Posts: 1,322
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Αν μπορέσω θα πάω αύριο στη συνάντηση οπότε τα λέμε εκεί
Old 10-14-2007, 02:50 AM
  #6  
Registered User

 
lalakis2000's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Ego edo dipla meno...
Posts: 6,602
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

ΟΚ.
Old 10-14-2007, 10:29 AM
  #7  
Registered User
 
MANOS's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 7,215
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Μη μου πεις Λαλάκη ότι θα έρθεις στη συνάντηση......

p.s. Το είπαν πάντως, θα χαλάσει ο καιρός!
Old 10-15-2007, 02:01 AM
  #8  
Registered User

 
lalakis2000's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Ego edo dipla meno...
Posts: 6,602
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default



Λέω να περάσω...

Υ.Γ.: Μείνετε μακριά από φούρνους...
Old 03-30-2008, 10:30 AM
  #9  
Registered User
Thread Starter
 
Psilos's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Location: Athens
Posts: 1,322
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Χθες το βράδι έμαθα ότι σήμερα το πρωί έπρεπε να κάνω ένα ταξιδάκι - αστραπή στη Σπάρτη.
Στον πηγαιμό οι συνθήκες δεν επέτρεπαν ταχύτητες άνω των 150χ.α.ω. στην Ε.Ο.
Στην επιστροφή όμως το S2000 άστραψε και βρόντηξε στα στροφιλίκια της διαδρομής Σπάρτη - Τρίπολη. Οι περισσότερες στροφές είναι μέτριες και ανοιχτές πατημένες, εκείνη την ώρα είχε ελάχιστη κίνηση και ήταν ευκαιρία να αντιλαλήσει το vtec στα βουνά
Φτάνοντας στην Τρίπολη είχα πλημμυρίσει με αδρεναλίνη κι έτσι αποφάσισα να πάρω τον...κακό το δρόμο, δηλαδή Τρίπολη - Άργος. Ναι, σωστά καταλάβατε, αυτόν που καταλήγει στον Αχλαδόκαμπο
Βάζω ένα παλιό αγαπημένο cd με μουσική rock - Van Halen, Guns 'n' Roses, Scorpions κλπ, και το αυτοκίνητο πήρε μονομιάς 10 άλογα στη ρόδα (κι εσείς πάτε και δίνετε τόσα λεφτά )
Αποτέλεσμα;...ΛΥΣΣΑΞΑ
Ο δρόμος δεν είχε καθόλου κίνηση, ήμουν ανοικτός, ακούγοντας τις αγαπημένες μου ροκιές με το γκάζι στο πάτωμα, βλέποντας και τις 200άρες μου δε ορισμένα σημεία... Τι άλλο να ζητήσει κανείς!
Από το Άργος πήγα στο Ναύπλιο και μετά Επίδαυρο και σαν να μήν έφταναν όλα αυτά ο δρόμος της Επιδαύρου ήταν παραδόξως άδειος
Φυσικά το γκάζι επέστρεψε στη φυσική του θέση, δηλαδή στο πάτωμα
Δε μπορώ να περιγράψω το όλο συναίσθημα...είναι σα να προσπαθώ να εξηγήσω την αίσθηση του σεξ!!! Όσοι δεν έχετε κάνει τέτοιες εκδρομες, πρέπει να το ζήσετε το όνειρο, γιατί οι ελλ. επαρχιακοί δρόμοι είναι ονειρικοί!!! Όσο για 'μένα, απλά ολοκλήρωσα για μια εβδομάδα
Ελλαδάρα και S2000
Old 03-30-2008, 10:52 AM
  #10  

 
eddiex's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Piraeus. . .
Posts: 11,536
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Και γ@μω της περιγραφες και ολα τα λεφτα Μιχαλη... Ωραιος και Δωσε... Σε παμε...


Quick Reply: Cannonball



All times are GMT -8. The time now is 04:37 AM.